>

BEZPIECZEŃSTWO W PARYŻU Brak produktów

BEZPIECZEŃSTWO W PARYŻU

To niezwykle ważny element naszego pobytu w stolicy Francji dlatego też sugerujemy aby zwrócić uwagę na następujące elemnty podczas wizyty w Paryżu:

  • PIENIĄDZE - pamiętajmy aby nie nosić zbyt dużej ilości gotówki. Pochowaj pieniądze w rózne miejsca (kieszenie, torby, itp.). Nie wyjawiaj nikomu numerów, czy kodów PIN swoich kart kredytowych, zapisz je w pewnym miejscu na wypadek kradzieży i pamiętaj, żeby nie przechowywać tych numerów razem z kartami.

  • DOKUMENTY - trzymaj je w takim miejscu aby nie stały się łatwym łupem dla złodzieja.

  • BAGAŻ -  należy pilnować swój bagaż, przede wszystkim nie pozosatwiać go bez opieki. Nie zostawiaj na widoku wartościowych przedmiotów (telefonó komórkowych, aparatów fotograficznych, ubrań, itp.),

  • ŚRODKI OSTROŻNOŚCI - w związku z atakami w Paryżu, zostały wprowadzone specjalne środki ostrożności.  Liczba ochrony została zwiększona a co za tym idzie kontrole są znacznie bardziej szczegółowe tj., poza sprawdzeniem torebek trzeba będzie poddać się wszelkim kontrolą, które zostaną uznane za właściwe w danym momencie. Plecaki, walizki i inne duże bagaże poza małymi torebkami nie będą akceptowane wewnątrz. Jeżeli dana osoba nie zastosuje się do powyższego mogą zostać podjęte odpowiednie środki bezpieczeństwa. Z tego typu środkami ostrożności spotkamy się odwiedzając takie atrakcje jak: Moulin Rouge, podczas rejsu po Sekwanie.

W razie jakichkolwiek kłopotów, zgłoś się do najbliższego posterunku policji lub żandarmerii.

Gdziekolwiek jesteś, w przypadku zgubienia dokumentów (paszportu, dowodu, itp.) zgłoś się do polskiej placówki konsularnej. Oto adresy i numery telefonów:

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej we Francji


1, rue de Talleyrand,

75343 Paris Cedex 07

Tel.  01 43 17 34 00

Fax. 01 43 17 34 01

paris.amb.info@msz.gov.pl

W tej kategorii nie ma jeszcze produktów