Batobus

Batobus to tramwaj wodny poruszający się po Sekwanie. To idelane rozwiązanie dla turystów, kupując bilet 1 dniowy można wielokrotnie przesiadać się między stacjami a jest ich aż 9. Każda z nich położona jest w samym sercu Paryża na Sekwanie. Zobaczcie sami ile atrakcji.

Tour Eiffel 

Okolice słynnej „Żelaznej Damy” pełne są atrakcji kulturalnych, takich jak muzea w Quai Branly, zabytki w Trocadéro i bujne tereny zielone na Champ de Mars.

Ikona Paryża. Pierwotnie nie spodobała się ale teraz podbija serca nie tylko paryżan ale i wszystkich turystów. Góruje nad miastem na wysokości 324 metrów.

Trocadero

Idealne miejsce do oglądania Wieży Eiffla i robienia zdjęć. Po drugiej stronie Pont de Iéna zakrzywione skrzydła Palais de Chaillot owijają się wokół ogrodów i krajobrazowych tarasów, które prowadzą do Wieży Eiffla i Champ de Mars.

Aquarium de Paris

Paris Aquarium to pierwsze na świecie akwarium i inspiracja do słynnej powieści Juliusza Verne'a Twenty Thousand Leagues Under the Sea. Zbadaj 35 500 m2 przestrzeni pod miastem, aby zobaczyć ponad 500 gatunków życia morskiego, w tym ogromny zbiornik z rekinami.

Invalides

Pałac Inwalidów przenosi  do czasów historycznych we Francji, do czasów Ludwika XIV, Napoleona I i żołnierzy, którzy walczyli o jego suwerenność.

hotel de invalides

Hotel des Invalides - Pałac Inwalidów. W 1670 roku Ludwik XIV zainicjował budowę Pałacu Inwalidów (Hôtel des Invalides), który przeznaczony był do przyjęcia weteranów wojennych. Był to pierwszy budynek tego typu w Paryżu. Prace przebiegały pod kierunkiem architekta Libéral Bruant. Już od 1674 roku w budynku pojawili się pierwsi żołnierze. W 1677 roku rozpoczęła się budowa kościoła, który następnie został podzielony na Kościół Żołnierzy (église des Soldats) oraz Kościół du Dôme (église du Dôme). Budowa przebiegała pod kierunkiem architekta Jules Hardouin-Mansart aż do 1706 roku. Pałac Inwalidów pełnił funkcje hospicjum, szpitala, koszar i klasztoru. Pod koniec XVIII wieku znajdowało się tu ok. 4000 pensjonariuszy. W czasach Konsulatu oraz Cesarstwa Nopoleon Bonaparte, który był opiekunem Pałacu Inwalidów, przekształcił kościół Saint-Louis w narodowy panteon militarny. W 1840 roku w Pałacu Inwalidów, pod kopułą Kościoła du Dôme umieszczone zostały prochy Napoleona, które 21 lat później spoczęły w grobowcu w krypcie.

Obecnie w Pałacu Inwalidów znajduje się jedno z największych muzeów wojskowych we Francji - Muzeum Armii. Ponadto na terenie tym można zwiedzić Muzeum Orderu Wyzwolenia (Musee de l"ordre de la Liberation) oraz Muzeum Map i Makiet (Musee des Plans-reliefs), katedrę Saint-Louis oraz oczywiście słynny kościół du Dôme, pod którego kopułą znajduje się grób Napoleona Bonaparte.

Pałac Inwalidów

Muzeum Armii. Muzeum poświęcone jest sztuce i technice militarnej oraz historii wojskowości na całym świecie. Bogata kolekcja liczy ponad 500 tysięcy eksponatów. Muzeum podzielone jest na kilka działów, wśród których można wymienić między innymi:

- Broń i zbroje : ekspozycja ta przedstawia ewolucję broni służącej do obrony i ataku. Obrazy obok przypominają o wielkich czynach wojennych.
- Godła i artyleria : eksponaty artyleryjskie są rozmieszczone wokół Dziedzińca Honorowego, na różnych piętrach krużganków. Szczególne honory oddaje się artylerii francuskiej: reprezentuje ją 200 małych modeli. Godła i sztandary reprezentowane są na parterze.
- I wojna światowa : makiety i mapy sztabowe ukazują poszczególne fazy I wojny światowej.
- II wojna światowa : tej części poświęcono trzy piętra. Ekspozycja ma układ chronologiczny.

Muzeum Orderu Wyzwolenia. Ekspozycja prezentuje dzieje bohaterów francuskich i ważne wydarzenia ruchu oporu. Znajdują się tutaj dokumenty, zdobyczne trofea, relikwie i inne interesujące eksponaty.

Muzeum Map i Makiet. Makiety (skala 1:600) miast, portów i fortec służyły do analiz strategii wojskowej, a dokładniej do analiz oblężenia i zdobycia danego miasta. Pierwsze powstały na zamówienie Ludwika XIV. Dziesięciominutowy film opowiada o historii i metodach wykonywania makiet.

Dziedziniec Honorowy. To tutaj Napoleon odbywał przeglądy oddziałów swoich weteranów. Pisarz Chateaubriand nazwał to miejsce "klasztornym dziedzińcem wojskowym". Dziedziniec otoczony jest przez dwupoziomowe krużganki. Dekoracja dziedzińca jest skromna: motywy militarne okalające lukarny w dachu, rumaki depczące atrybuty wojny w jego rogach... Pośrodku wznosi się posąg Małego Kaprala, który w XIX w. przez kilka lat wieńczył kolumnę na placu Vendome. Duże wrażenie wywiera szereg armat wzdłuż krużganków. Obok stoi kilka pojazdów, w tym lekki powóz pancerny (Renault) oraz jedna ze słynnych taksówek, które zawiozły żołnierzy na bitwę nad Marną (1914).

Kościół Saint-Louis des Invalides. Kościół ten zwany jest również "kościołem żołnierzy" (église des Soldats). Został on wzniesiony na planie krzyża łacińskiego.

Kościół Dôme z grobowcem Napoleona. Kościół został wzniesiony w stylu klasycyzmu francuskiego w latach 1677-1706 przez Jules'a Hardouin-Mansarta na podstawie planów mauzoleum dla panującego we Francji rodu Burbonów. Majestat miejsca odpowiada sławie człowieka, który tu spoczywa. W otwartej od góry okrągłej krypcie znajduje się sarkofag z czerwonego porfiru. Strzegą go dwa ogromne posągi z brązu (jeden z nich trzyma jabłko, drugi zaś berło i koronę cesarską). Wokół stoi 12 figur symbolizujących zwycięstwa Napoleona.

muzeum Rodin

Auguste Rodin, jeden z najbardziej znanych francuskich rzeźbiarzy, pozostawił po sobie niezwykłą kolekcję arcydzieł.

Assemblee nationale

Musee d'Orsay