>

PARYŻ

Paryż - największe miasto i tym samym stolica Francji. Jest podzielony na 20 dzielnic, a zamieszkuje go ok 2 mln osób (12 mln w paryskiej aglomeracji). Na każdy kilometr kwadratowy przypada 24600 osób. Co roku do Paryża przyjeżdża 30 milionów turystów ze wszystkich stron świata. Głównie są to Brytyjczycy, Amerykanie, Włosi, Niemcy, Rosjanie i Japończycy. Paryż był tłem wielu wydarzeń historycznych, politycznych i gospodarczych na przestrzeni wieków. W Europie i na świecie znany jest głównie z zabytków, muzeów, także jako stolica architektury, rozrywki, mody, kultury i nauki. To miasto, które zachwyca i które nigdy nie zasypia. Olśniewa na każdym kroku. Przyjeżdżając tu, czuje się ten niezwykły i niepowtarzalny klimat.

Wieża Eiffla w remoncie

Do kiedy szczyt Wieży Eiffla w remoncie?
Czytaj dalej
WIEŻA EIFFLA

WIEŻA EIFFLA

Wieża Eiffla czyli prawdopodobnie najsłynniejsza wieża świata. Wieża Eiffla: stróżująca nad stolicą Francji jest bez wątpienia najbardziej znaną budowlą na świecie, stanowi prawdziwe dzieło sztuki inżynieryjnej. Żelazne windy znajdujące się w jej wnętrzu przewiozły już miliony turystów. Ten cud techniki został wzniesiony w 1889 r. przez Gustave'a Eiffela. Pierwsze piętro wieży znajduje się na poziomie 57 m, drugie – 116 m, trzecie – 276 m.
Czytaj dalej
PARYSKI TRAMWAJ WODNY - BATOBUS

PARYSKI TRAMWAJ WODNY - BATOBUS

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BATOBUSA ? 9 przystanków w samym centrum Paryża bilety całodzienne piękny panowamiczny widok taras widokowy podgrzewane łodzie przejazd na całej trasie zajmuje około 1h40
Czytaj dalej
PARYSKIE METRO

PARYSKIE METRO

JAKIE WYBRAĆ BILETY NA PARYSKIE METRO ?
Czytaj dalej