Wieża Eiffla


Kup bilet na Wieżę 

Ten wspaniały symbol Paryża wznosi się na wysokość 276 m. Waga wieży to 7 tys. ton, do tego dochodzi 50 ton farby, którą pokrywana jest co 7 lat. Wieża wygląda szczególnie pięknie latem. Nie zawsze jednak uda się wybrać idealny dzień na zwiedzanie. Warto pamiętać, iż wieża jest najczęściej odwiedzanym przez turystów zabytkiem Francji dlatego też warto odwiedzić ją rano, chwilę przed zachodem słońca czy też późno w nocy. Warto dodać, że przy dobrej widoczności z trzeciego piętra rozciąga się wspaniały widok obejmujący swym zasięgiem do 67 km. W roku 2000 na szczycie wieży zainstalowano na stałe dwa reflektory, które każdej nocy kręcą się jak latarnia morska i są widoczne z odległości 80 km.

HISTORIA WIEŻY EIFFELA

Wieżę zbudowano specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku. Miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej oraz zademonstrować poziom wiedzy inżynierskiej i możliwości techniczne epoki, być symbolem ówczesnej potęgi gospodarczej i naukowo-technicznej Francji.  

Po 20 latach budowla miała być rozebrana, lecz Eiffel nie chciał do tego dopuścić i założył na wieży laboratorium aerodynamiczne i meteorologiczne.

Eiffel przeprowadził wiele obliczeń dotyczących odporności konstrukcji na działanie wiatru. Największa zarejestrowana amplituda kołysania pod wpływem wiatru wyniosła 9 cm w 1999 r.

Wieża Eiffela poziomy

Dla turystów dostępne sa 3 poziomy:

  • 1 piętro
  • 2 piętro
  • szczyt

Wieża Eiffela winda

Jedną windą wjedziecie z samego dołu na 1 i 2 piętro, następnie trzeba się będzie przemieścić do windy, która zawiezie Was na sam szczyt.

Na Wieżę można się dostać na dwa sposoby


  • schodami – to rozwiązanie z pewnością dla osób, które cieszą się dobrą kondycją fizyczną jak i odwagą, nie jest im straszny lęk wysokości. Na tych, którzy na podbój wieży wybiorą się schodami czekają do pokonania 1652 stopnie oraz piękne widoki. Jest to jedyny sposób by odkryć niezwykłe piękno architektury wieży. Pieszo można dotrzeć jedynie na drugie piętro tej niezwykłej atrakcji turystycznej a następnie trzeba wsiąść do windy, która zawiezie już nas na sam szczyt.
  • windą – na drugim piętrze odbywa się przesiadka do drugiego wagonika windy, którym wjeżdża się na wysokość 276 m.

Klienci posiadający bilety : na II piętro lub na szczyt lub wejście po schodach mogą bez ograniczeń poruszać się windami pomiędzy 1-wszym  a 2-gim piętrem. Klienci posiadający bilety na 3 piętro mogą wjechać na szczyt  tylko 1 raz.

Ceny biletów na Wieżę Eiffla

Bar na Wieży Eiffela www.dofrancji.pl

BAR Z SZAMPANEM

Na szczycie Wieży Eiffla będziecie mogli napić się szampana, oglądając zapierający dech w piersiach widok na Paryż.  Jest to niezapomniany moment.

Otwarte codziennie od 10:15 do 22:15 bez przerwy.

Cena za kieliszek szampana od 10 €.

Bar na Wieży Eiffela

 

Bar z Makaronikami

Szybko i smacznie
Czekolada, kawa, cytryna, truskawka ... Makaroniki wszystkich smaków i na każdy gust. Nie przegap baru z makaronikami na drugim piętrze, niezbędnego przystanku dla wszystkich miłośników jedzenia. Do spróbowania na miejscu lub na wynos!

Bary na Wieży Eiffela www.dofrancji.pl 

BUFETY


Szybko i smacznie
Na dziedzińcu, na pierwszym i drugim piętrze, różne bufety zaspokoją wszystkie gusta: słodkie lub pikantne, gorące lub zimne. Proponowana oferta zaspokoi wszystkich głodnych z całej rodziny.

Restauracja na Wieży Eiffela www.dofrancji.pl

RESTAURACJA LE JULES VERNE

Restauracja położona na 125 metrach ( 2 piętro ) z niej roztacza się zapierający widok na Champ-de-Mars, Quai Branly i Trocadéro. Bardzo luksusowa restauracja oferuje wyjątkowe doznania kulinarne . Ceny od 190 €/os za kolację.