Wszystko, co musisz wiedzieć o zamknięciu szczytu w styczniu. 

 

Jak co roku prace remontowo-konserwatorskie dotyczą najwyższego piętra Wieży Eiffla, co skutkuje jej czasowym zamknięciem dla zwiedzających od 3 stycznia do 3 lutego 2023 r.

W styczniu najwyższe piętro Wieży Eiffla przechodzi metamorfozę. Niezbędne prace konserwacyjne i renowacyjne przeprowadzane są co roku na szczycie Wieży Eiffla oraz na windach prowadzących z drugiego piętra na samą górę.

W tym okresie wjazd na sam szczyt jest zamknięty. 

W 2023 roku to coroczne zamknięcie szczytu odbędzie się od 3 stycznia do 3 lutego.

 

Najwyższe piętro  Wieży Eiffla znajduje się na wysokości 300 metrów!

To właśnie tam na samej górze Wieża jest narażona na ciągłe wiatry (gdy wiatr na ziemi osiąga prędkość np. 50 km/h, na szczycie Wieży wieje z prędkością ponad 80 km/h) Do tego dochodzą ujemne temperatury, deszcz, śnieg, grad, słońce... 

Szczyt to oczywiście najbardziej porządane miejsce, o którym marzy tak wielu odwiedzających! Co roku przechodzi tam połowa odwiedzających Wieżę Eiffla.

Na piętrze „Szczyt”, składającym się z dwóch poziomów (jeden wewnątrz, drugi na zewnątrz) zaplanowano liczne prace remontowe poprawiające bezpieczeństwo i komfort zwiedzających: sanitariaty, schody, posadzki, przeszklona rama, oświetlenie, grzejniki itp.

Podobnie jak w styczniu 2022 r. prace konserwacyjne w styczniu 2023 r. dotyczą w szczególności wind prowadzących na szczyt. Windy (2 windy, każda składająca się z 2 kabin, zwane DUO 1 i DUO 2) oferują  gościom niezapomniane wrażenia podczas wjazdu między 2 piętrem a szczytem Wieży. 

Po zakończeniu prac przewidzianych na styczeń 2023 r. Winda DUO 1 stanie się wydajna, niezawodna, bardziej energooszczędna. W styczniu 2024 roku zakończona zostanie natomiast modernizacja wind DUO 2.

 

Tymczasem goście, którzy zaplanowali wizytę na Wieży w styczniu, będą mogli dostać się na II piętro windą lub schodami skąd będą mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Paryż.

Wszystkie bilety na 2 piętro uprawniają do wstępu na 1 piętro Wieży. Na 1 piętrze bar zaprasza gości na  słodką ub pikantną przerwę w sercu struktury Wieży. W menu między innymi: przepyszny gorący ziemniak i topiony ser (z Savoie lub Ile de France), grzane wino, naleśniki, gofry i słodycze!